Шпанија

  во

  Минатото лето францускиот напаѓач Антоан Гризман на големо се поврзуваше со трансфер во редовите на Барселона, но потоа Французинот одлучи барем засега да ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман изминативе неколку денови повторно се поврзува со Барселона, односно со трансфер во клубот кој го одби пред помалку ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Компанијата Газпром, официјален партнер на УЕФА Лигата на Шампиони, ја започна седмата сезона на „Фудбал за Пријателство“, најголемиот општествено-одговорен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шпанскиот прволигаш, Рајо Валјекано каде прв голман е нашиот Столе Димитриевски од денеска има нов тренер откако пред неколку дена отказ заработи кормиларот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Горан Пандев утре против Летонија во рамките од квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство 2020 година, ќе го ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Аркади Наваро, шпански научник, изјави дека е возможно да се клонира Лионел Меси користејќи ја моменталната технологија и техника.„Да, Меси би можел да биде ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Москва, Русија, 20 март 2019 година – Компанијата Газпром (Gazprom) , официјален партнер на УЕФА Лигата на Шампиони, ја започна седмата сезона на “Фудбал за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Синоќешната изјава на Винисиус Жуниор дека го одбрал Реал наместо Барса и покрај тоа што клубот од Камп Ноу му понудил повеќе пари не помина добро во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас потпиша нов договор со Порто. Претходниот договор со Порто важеше до крајот на сезоната, а со оглед дека ниту едната, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Горан Пандев утре слави голем јубилеј, 100-ти натпревар во националниот дрес на Македонија, нашиот капитен посакува победа против Летонија и на арената „Филип ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Костариканецот си ја отвори душата за периодот минат под кормилото на Сантијаго Солари, но, по враќањето на Зинедин Зидан веднаш покажа што знае и умее и ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Во екот на веројатно најголемите шпекулации поврзани со иднината на Французинот, неговата сестра говорејќи за Л'Екип се произнесе околу тоа кој е единствениот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  18 годишниот офанзивец потпиша долгогодишен договор со Кралевите со кој се обврза на верност до 2025. година, но, во интересот за него, Барселона нудела ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Најдобрите македонски каратисти вчера ги почнаа подготовките за сениорското 54. Европско првенство кое ќе се одржи од 28. до 31. март во Гвадалахара, Шпанија. ...
  сите 13 | | | веќе видена