Шпанија

  во

  Рајо Ваљекано ја победи Уеска на отворањето на четвртото коло во шпанската Примера, а начинот на кој беше решен овој меч предизвика големо внимание во јавноста ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поддржувачите на Наполи во вторник во 21 часот пристигнуваат на Маракана, во Белград да навиваат за својот тим против Црвена Ѕвезда на стартот од Лигата на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Шпанија | Аргентинецот во текот на својата кариера досега промаши 24 удари од белата точка, ситуации кои беа болна точка на Каталонците, статистички, тој го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги уште еднаш потврди дека е против идејата натпревари од Примера да се играат во САД. Управата на Ла Лига сака да направи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Стадионот на Рајо Валјекано е затворен веќе извесно време поради безбедносни причини, а во ситуација кога малиот мадридски клуб прави реконструкција на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Улица „Македонија“ вчера се претвори во театар на живи статуи, кои се дел од дводневниот фестивал „Статуафест – другото лице на улицата“. Како гости на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Јулен Лопетеги, изјави дека е против идејата на челниците на Ла Лига неколку натпревари од сезоната во иднина да се играат во САД: ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Рајо Валјекано ја победи Уеска на отворањето на четвртото коло во шпанската Примера, а начинот на кој беше решен овој меч предизвика големо внимание во ...
  сите 4 | | | веќе видена