Шпанија

  во

  Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по натпреварот со Леганес (1:1) во дуелот од 32. коло од шампионатот на Шпанија вети дека тимот ќе игра подобро следната ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Бројни светски лидери и официјални лица упатија пораки за поддршка и солидарност со Французите по големиот пожар во катедралата во Нотр Дам во Париз. Шпанскиот ...
  сите 805 | | | веќе видена

  Бројни светски лидери и официјални лица упатија пораки за поддршка и солидарност со Французите по големиот пожар во катедралата во Нотр Дам во Париз. Шпанскиот ...
  сите 805 | | | веќе видена

  Кога се работи за европски фудбалски класици, тогаш дефинитивно тоа се двата меча кои денеска се на програмата во Лигата на шампионите. Четири поранешни ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по натпреварот со Леганес (1:1) во дуелот од 32. коло од шампионатот на Шпанија вети дека тимот ќе игра подобро следната ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Претседателот на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу во специјално интервју за „ТВЕ“ говореше за многу работи поврзани со клубот. Пред реванш средбата со Манчестер ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по натпреварот со Леганес (1:1) во дуелот од 32. коло од шампионатот на Шпанија вети дека тимот ќе игра подобро следната ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Еден хрватски град на Јадранот оваа година е поскап од Мајорка. Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Хозе Енрике го доби најважниот натпревар во неговиот живот. На шпанскиот интернационалец летото минатата година му беше ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Според пишувањата на „Ел конфиденсиал“, Реал Мадрид има два плана за настап на трансфер пазарот, Еден Азар, Лука Јовиќ и Адриен Рабио се имињата на првиот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Леганес и Реал Мадрид одиграа нерешено во последниот натпревар од 32. коло во Ла Лига, домаќините поведоа во финишот од првиот дел а Бензема на стартот од ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Првиот човек на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу вели дека сака Лео Меси да потпише до крајот на животот и додава дека Аргентинецот нема да замине од Камп Ноу ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Музичарот Никола Перевски-Пере, фронтменот на Нокаут е постојано на релација Барселона- Скопје, но вчера заедно со колегите од бендот беа дел од роденденската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Манчестер Јунајтед е пред уште еден голем предизвик и тоа против Барселона на „Камп Ноу“, меч на кој ќе брка негатива од 1-0 за пласман во ...
  сите 55 | | | веќе видена