Шпанија

  во

  Шпанија е новата земја која си обезбеди билет на ЕВРО 2020 откако во 92. минута стигна до бод на гостувањето кај Шведска, Романците не го искорити овој кикс ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Нови натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, вечерва голем шок за селекцијата на Босна и Херцеговина која со поразот кај ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Дуото „Некст тајм“ викендов го промовираа спотот за преработката на македонската народна песна „Јовка кумановка“. Ова е четврта песна на браќата Стефан и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Шпанија е новата земја која си обезбеди билет на ЕВРО 2020 откако во 92. минута стигна до бод на гостувањето кај Шведска, Романците не го искорити овој кикс ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Селекцијата на Шпанија и официјално обезбеди место на Европското првенство кое се игра наредната година. „Црвената фурија“ се избори за драматично реми на ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Нови главоболки за Оле Гунар Солшер, Давид Де Хеа заработи повреда на мечот меѓу Шпанија и Шведска поради која предвреме излезе од игра. Давид Де Хеа само 50 ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Шведска беше на чекор до големо изненадување и пред пласман на Евро 2020, откако до 90-тата минута имаше 1:0 водство против Шпанија, пред ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Шведска беше на чекор до големо изненадување и пред пласман на Евро 2020, откако до 90-тата минута имаше 1:0 водство против Шпанија, пред ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Шведска беше на прагот на изненадување и победа против Шпанија, но фаворитот успеа да се спаси од пораз во судиското продолжение. Родриго беше умешен во ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Фудбалската експедиција на Барселона ќе остане заглавена и без можност да лета за Баскија, па Лионел Меси и останатите ѕвезди на актуелниот првак на Шпанија ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Меѓународниот аеродром „Ел Прат“ во Барселона претрпе мала штета при судирите меѓу демонстрантите и полицијата, изјави денеска портпаролот на аеродромот, ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Најтрактивниот вечерашен меч од квалификациите за Европското првенство е оној меѓу Шведска и Шпанија каде по првите 45 минути нема погодоци, а за тоа виновници ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Гвардиола не се штедеше на критики до Шпанија по најновите случувања во однос на актуелното прашање со независноста на Каталонија, тој посочи дека таа држава ...
  сите 7 | | | веќе видена