Шпанија

  во

  Со доигрувањето на плејоф натпреварите за пласман во Лигата на шампионите, се знаат и имињата на сите 32 тима кои ќе бидат дел од главната фаза на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  39. годишната Лорен Харис, позната британска ТВ водителка зад себе крие филмска приказна. Кога во 1998. година прв пат се појавила на екраните, сите знаеле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Францускиот магазин „Шарли Ебдо“ повторно ја шокираше јавноста по нападот во Шпанија и предизвика жестоки реакции. На насловната страна прикажани се луѓе кои ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се огласи на Инстаграм за да изрази незадоволство по одбиената жалба за суспензијата од пет натпревари, покрај поддршката, неочекувано доби ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Патници кои се враќале од одмор во Шпанија доживеале вистинска непријатност кога забележале дека нивниот авион е следен од воен авион, пишува британскиот ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Македонец беше меѓу повредените во крвавиот терористички напад во Барселона. А.Т. од Струмица за раскажува низ каква голгота поминал во Шпанија каде отишол ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Супермаркет во Германија ги отстрани сите странски производи од своите полици за да покаже колку малку би останало за луѓето ако расистите надвладеат. „Едека“ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Два копродукциска филма во кои учествува Македонија се избрани меѓу 51.најдобри филмови што Европската филмска академија ги избра за 2017 година. Од нив во ...
  сите 94 | | | веќе видена