Шпанија

  во

  Европската Комисија денеска објави првпат извештај со кој се надева дека ќе може да го регулира феноменот на таканаречените „златни визи“ во земјите на ЕУ и во ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Парламентарното собрание на Советот на Европа, во кое заседaваат пратеници од 47 земји членки на Советот на Европа, изрази загриженост во однос на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Битката за услугите на Френки Де Јонг се чини дека заврши, Барселона ги победи ПСЖ и Манчестер Сити за потписот на Холанѓанецот, но ќе мора да плати многу ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Последниот извештајот на „Еуростат“ покажува дека една четвртина од големите компании во Европа, кои вработуваат 250 или повеќе лица, користат роботи во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Европската Комисија денеска објави за прв пат извештај со кој се надева дека ќе може да го регулира феноменот на таканаречените златни визи во земјите на ЕУ и ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Последниот извештајот на „Еуростат“ покажува дека една четвртина од големите компании во Европа, кои вработуваат 250 или повеќе лица, користат роботи во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шпанските спасувачи се во трка со времето и неизвесно е дали ќе успеат да го извлечат двегодишното дете кое пред десет дена падна во бунар во Шпанија. Кога ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација пред неколку денови направи историски успех со пласман на Европското првенство во Белгија, Франција, Холандија и ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Таа сака да ја нагласува убавината на нејзината татковина и како зимска дестинација топло го препорачува Банско. Гергана Илиева од Бугарија за себе вели ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Парламентарното собрание на Советот на Европа, во кое заседaваат пратеници од 47 земји членки на Советот на Европа, изрази загриженост во однос на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Иако минатата недела го прекрши дадениот збор и беше блиску до ПСЖ, младата ѕвезда на Ајакс, Френки Де Јонг сепак ќе се пресели во Барселона во трансфер вреден ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Шпанските спасувачи се во трка со времето и неизвесно е дали ќе успеат да го извлечат двегодишното дете кое пред десет дена падна во бунар во Шпанија. Кога ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Парламентарното собрание на Советот на Европа, во кое заседaваат пратеници од 47 земји членки на Советот на Европа, изрази загриженост во однос на ...
  сите 54 | | | веќе видена