Шпанија

  во

  Хрватска ја победи Македонија со 31:22, но и покрај убедливиот пораз на нашата селекција, пикерот Стојанче Стоилов вели дека „коцкестите“ не биле толку добри ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Вториот интернационален камп на Реал Мадрид Фондацијата вчера и официјлно беше отворен во Охрид. Добредојде на децата им посака носителот на лиценцата Влатко ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Нашиот капитен Стојанче Стоилов постигна два гола за Македонија на дуелот со Хрватска во третото коло од групната фаза на СП во Германија. Мартин Поповски ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Македонија утре на Светското првенство во Данска и Германија ја очекува натпревар против актуелниот европски шампион Шпанија. Шпанците изглдаат навистина силно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Актуелниот европски шампион Шпанија е следен противник на Македонија на Светското ракометно првенство кое се одржува во Германија и Данска. Шпанците имаат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски по убедливиот пораз вечерва од Хрватска (31-22) изјави дека тимот на Лино Червар е ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Повеќе од 100 пожарникари-спасувачи и вработени во службата за вонредни ситуации во јужна Шпанија, денеска се во потрага по двегодишното дете кое во неделата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Давид Силва стана играчот со најмногу настапи во Премиерлигата во дресот на „граѓаните“, Манчестер Сити се врати на -4 во однос на Ливерпул откако лесо се ...
  сите 12 | | | веќе видена