Шпанија

  во

  Реал Мадрид вчера се пласираше во четвртфиналето на Купот на Шпанија, но ги разочараа навивачите бидејќи тоа го направија со пораз од 1:0 од Леганес (првиот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Maкедонија вчерашниот натпревар против Шпанија го загуби со 11 поени (21:32) разлика, иако во првото полувреме бевме и тоа како достоен противник на европскиот ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Македонскиот селектор Раул Гонзалес, поради начинот на кој што игра репрезентацијата на Светското првенство добива се повеќе критичари. Најмногу замерки ониена ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Македонскиот селектор Раул Гонзалес, поради начинот на кој игра репрезентацијата на Светското првенство, добива сè повеќе критичари. Најмногу забелешки имаат ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Тежок натпревар и одлични 30 минути одиграа македонските ракометари синоќа против европскиот првак Шпанија, негативата беше еден гол, но продложението беше ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку стручните анализа на поранешни македонски репрезентативци ќе се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Никола Митревски ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал соиграчите не ја искористија шансата и со ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез по поразот од Шпанија изјави дека почетокот на второто полувреме бил клучен за поразот, кога ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Борко Ристовски го мина на клупа цел натпревар против Шпанија и можеше да биде презадоволен од тоа како беше заменет од страна на инспирираниот Никола ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Борко Ристовски го мина на клупа цел натпревар против Шпанија и можеше да биде презадоволен од тоа како беше заменет од страна на инспирираниот Никола ...
  сите 63 | | | веќе видена

   Зависноста од пушењето цигари, освен што влијае штетно на здравјето, влијае и на финансиите. Колку пати сте слушале од оние кои ве убедуваат да ги откажете ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез по поразот од Шпанија изјави дека почетокот на второто полувреме бил клучен за поразот, кога ...
  сите 89 | | | веќе видена