Шпанија

  во

  На авторската вечер во црквата „Св. Софија" со почеток во 21:00 часот посветена на творештвото на Томислав Зогравфски, ќе настапат реномираните македонски ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 1-0 го победи Хетафе, голот го постигна Мората, но главна тема е Жоао Феликс. Шпанија Во текот на второто полувреме 19-годишниот Португалец ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Синоќешното финале во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје беше историско и за Германија и за Египет, со оглед на тоа што ова е првпат нивни селекции да обезбедат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со концерт посветен на јубилејот – 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето“ вечер ќе го заокружи музичкиот дел од ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во рамките на фестивалот „Охридско лето“ денес (19 август) во црквата „Света Софија “ со почеток во 21 часот ќе се одржи концерт посветен на јубилејот, 85 ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Со концерт посветен на јубилејот – 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето“ вечер ќе го заокружи музичкиот дел од ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во рамките на фестивалот „Охридско лето“ во понеделникот во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот ќе се одржи концерт посветен на јубилејот, 85 години ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Со концерт посветен на јубилејот 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето“ вечерва ќе го заокружи музичкиот дел од ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер даде интересни одговори на соочувањето со новинарите пред првенствениот меч со Вулверхемптон кој се игра оваа вечер, но како што можеше да ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Со концерт посветен на јубилејот – 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето“ вечер ќе го заокружи музичкиот дел од ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Црвениот картон на Лука Модриќ во натпреварот против Селта кој Реал го доби со 1:3 беше причина за многу дискусии, но од вчера вечер е јасно дека во Шпанија ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Со концерт посветен на јубилејот – 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето” вечер ќе го заокружи музичкиот дел од ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Ракометната репрезентација на Египет до 19 години е светски шампион во оваа конкуренција откако во финалето на првенството што се одржуваше во Скопје ја победи ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фудбалските фанови отворија огромна дебата откако Лука Модриќ за првпат во својата кариера доби директен црвен картон, но набрзо шпанските експерти ги ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Во Скопје заврши во неделата кадетското светски првенство со сензационалната победа наа селекцијата на Египет, која во финалето го совлада големиот фаворит ...
  сите 23 | | | веќе видена