Шпанија

  во

  Мадридскиот весник близок до кралскиот клуб, „Марка“ тврди дека трансферот на Еден Азар во Реал Мадрид е речиси завршена работа и наскоро тој и официјално ќе ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Екипата на Басконија вечерва направи големо изненадување совладувајќи ја ЦСКА во Москва со 78:68. Гостите од Шпанија го контролираа резултатот во текот на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Неверојатна ситуација се случила со брачен пар од Шпанија, Марсела и Магди Фаљардо кои одлучиле да се искачат на врвот од планианта Монтсени, а сето тоа, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дали некогаш сте се прашувале како луѓето во страство „се лечат“ после непроспиена ноќ и неколку чашки алкохол повеќе? Само за вас ги дознавме највкусните и ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Дали некогаш сте се прашувале како луѓето во страство „се лечат“ после непроспиена ноќ и неколку чашки алкохол повеќе? Само за вас ги дознавме највкусните и ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Фабио Капело во разговор со „Скај Спортс“ откри дека кралскиот клуб ќе има буџет од половина милијарда евра во летниот ...
  сите 20 | | | веќе видена