Манчестер Јунајтед

  во

  Привремениот предводник на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер одби да се согласи дека завршил најдобриот период од кариерата на Алексис Санчез. Норвешкиот ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Француски ПСЖ за услугите на Бразилецот на Барселона им исплатија вртоглави 222 милиони евра, со што Нејмар стана најскапиот фудбалер на сите времиња. Како што ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Од кабинетот на саудискиот принц Мохамед Бин Салман излезгоа со коментар во јавноста откако се појавија шпекулации дека тој планира да го купи Манчестер ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо беше почесен гостин во вип ложата на натпреварот меѓу Лил и Монпелје кој се одигра вчера во француската Лига 1, а тоа беше добра прилика за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед се уште не се откажува од ангажирање на Маурисио Покетино на тренерското место за следната сезона. Црвените ѓаволи се спремни на Тотенхем да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Култната класа ’92 од славната фудбалска генерација на Манчестер Јунајтед повторно се врати на зелениот терен, во едно романтично и емотивно ново здружување ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Вилверхемптон Вандерерс, Кристал Палас и Свонси Сити изборија во неделата пласман во четврфиналето од англискиот ФА Куп, оправдувајќи ги улогите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Саудискиот принц престолонаследник, Мохамед бин Салман е подготвен да плати скоро 4 милијарди фунти за да го купи англискиот фудбалски гигант, Манчестер ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Алексис Санчез доби огромни критики по крајот на мечот меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ во Лигата на шампионите, па дури доби опомена и од Оле Гунар Солскјер кој ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Милан во зимскиот преоден рок беше еден од најактивните клубови во Европа и донесе две големи засилувања. „Росонерите“ потрошија 70 милиони евра за Лукас ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Саудискиот принцот Мохамед бин Салман е подготвен да плати речиси четири милијарди фунти, или 4,6 милијарди евра, за да го купи англискиот фудбалски клуб ...
  сите 21 | | | веќе видена