Манчестер Јунајтед

  во

  Според англиските медиуми, Лестер и Манчестер јунајтед постигнаа договор за трансфер на Хари Мегваер. Преминот на Мегваер на „Олд Трафорд“ ќе биде најскапиот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Постои можност ова лето Пол Погба да го напушти Манчестер Јунајтед со тоа што некако Французинот е тивок на оваа тема, односно во прв план е неговиот агент, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Трансферот на Хари Мегваер од Лестер во Манчестер Јунајтед ќе биде комплетиран во најскоро време откако „лисиците“ ја прифатиле најновата понуда на „црвените ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Според информациите на англиските медиуми Манчестер Јунајтед и Лестер се договориле за трансфер на Хари Мегваер. Утрово беше објавено дека Мегваер побарал ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед, конечно, се договориле со Лестер за трансфер на англискиот дефанзивец Хери Мегвајр за 80 милиони фунти, јавува британскиот „Сан“, што ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо се обидува да направи притисок врз Антонио Конте велејќи дека во следната сезона Интер мора да го освои Скудетото. Италија Мурињо е последниот кој ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед славеше со 2:0 на првата контролка против Перт Глори, но сепак далеку поинтересни за новинарите беа играчите на клубот од „Олд Трафорд“ за ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди даде јасно предупредување до раководството дека ако не биде продаден, ќе ги исполни последните две години од договорот со ...
  сите 58 | | | веќе видена