Манчестер Јунајтед

  во

  Словачкиот дефанзивец од редовите на „Нероаѕурите“ во пресрет на дуелот со „Милионерите“ говореше и за шпекулациите кои медиумите го поврзуваат со одредени ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги одреди патниците за Белград. „Црвените ѓаволи“ в четврток вечер ќе играат против Партизан во 3. коло од ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Патрис Евра направи вистинско шоу во понеделничкото гостување во отвореното студио на „Скај Спортс“ со тоа што откри анегдоти од неговата играчка кариера, но ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Клубовите од Премиер лигата, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Борусија Мехенгладбах, Денис Закарија. Станува збор ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тренерот на фудбалскиот клуб Партизан, Саво Милошевиќ, на денешната прес-конференција пред утрешниот дуел со Манчестер јунајтед од Лига Европа, изјави дека на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Играчот од средниот ред на Реал, Иско има намера да го напушти клубот во зимскиот преоден рок. Дваесет и седумгодишниот Шпанец реши да го напушти мадридскиот ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Играчот од средниот ред на Реал, Иско има намера да го напушти клубот во зимскиот преоден рок. Дваесет и седумгодишниот Шпанец реши да го напушти мадридскиот ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Тренерот на фудбалскиот клуб Партизан, Саво Милошевиќ, на денешната прес-конференција пред утрешниот дуел со Манчестер јунајтед од Лига Европа, изјави дека на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, сака да се пресели во Манчестер јунајтед, јавуваат британските медиуми. Спорт „Сан“ Хрватот е подготвен да направи ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Некогашниот напаѓач на Манчестер јунајтед и Реал Мадрид, Рун ван Нистелрој го посочи Лионел Меси како најдобар фудбалер во светот и според Холанѓанецот, ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, сака да се пресели во Манчестер јунајтед, јавуваат британските медиуми. Спорт „Сан“ Хрватот е подготвен да направи ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Играчот од средниот ред на Реал, Иско има намера да го напушти клубот во зимскиот преоден рок. Дваесет и седумгодишниот Шпанец реши да го напушти мадридскиот ...
  сите 222 | | | веќе видена