Манчестер Јунајтед

  во

  Дека некогаш не треба многу да се комбинира, да се редат „илјада“ меча за да се стигне до супер добивка, потврди еден обложувач во Sport Life кој успеа да ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ за нешто помалку од еден месец ќе стане слободен агент и ќе може сам да избира во кој клуб ќе ја продолжи кариерата. Шведскиот голгетер иако ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Тимот на Челси се наоѓа во извонредна форма собирајќи шест последователни победи во англиската Премиер лига кои го вивнаа клубот на делба на втората позиција ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед по два месеци се радуваше на победа пред своите фанови во Премиерлигата, попладнево „ѓаволите“ со 3-1 ја добија пресметката со Брајтон. ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед скокна на седмото место на табелата откако попладнево пред своите фанови со 3-1 ја доби пресметката со Брајтон, „ѓаволите" иако имаа помал ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ја оправдаа фаворититската улога и славеа над Брајтон со 3-1 на денешната средба во Премиер лигата. Ова за четата на Солскјер ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед одлично го започна натпреварот, два гола во првото полувреме беа постигнати во рок од неколку минути, а истото се случи и во второто ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Има тимови од Премиер лигата кои стартуваа изненадувачки добро во новата сезона, а меѓу нив се Лестер, Челси и Шефилд Јунајтед. Нивните тренери постојано ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Има тимови од Премиер лигата кои стартуваа изненадувачки добро во новата сезона, а меѓу нив се Лестер, Челси и Шефилд Јунајтед. Нивните тренери постојано ...
  сите 22 | | | веќе видена