Манчестер Јунајтед

  во

  Сер Алекс Фергусон се врати на Олд Трафорд за прв пат по операцијата на мозокот, тоа ќе биде дополнителна мотивација за фудбалерите да го добијат денешниот меч ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Судбината на четиригодишното момче Душан Тодоровиќ кој поради тумор се најде на работ на смртта е една од главните теми во Србија. Душан боледува од тумор на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон доживеа мозочен удар во месец мај, но по првичните две обраќања кои ги имаше преку видео, сега за првпат се појави јавно на еден настан, а ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс во изјава за англиските медиуми одлучи да го открие името на најдобриот играч против кого играл во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ неодамна го постигна 500. гол во професионалната кариера. По повод јубилејот тој проговорил за критиките со кои се соочувал на почетоците на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Антони Марсијал беше пред заминување од Манчестер Јунајтед, но сепак остана во редовите на „црвените ѓаволи“ каде сепак имала многу помала минутажа од ...
  сите 91 | | | веќе видена