Манчестер Јунајтед

  во

  Манчестер Јунајтед стави крај на лошата сезона во Премиер лигата, а челниците на клубот сега се насочени кон градење на тим кој ќе треба значително да ги ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Според пишувањата на „Сан“, Давид де Хеа го одбил финалниот предлог на Манчестер јунајтед за продолжување на договорот па се поизвесно е дека Шпанецот ќе ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед ја имаше убедливо најуспешната ера во својата историја под водство на Сер Алекс Фергусон, незаборавниот шкотланѓански тренер кој покрај тоа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер не чекаше многу, па по официјалниот крај на сезоната за Манчестер Јунајтед веднаш се фати за работа и за составување на тимот за следната ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Од кога Масимилијано Алегри го напушти Јувентус, многу имиња се поврзуваат со клупата на „старата дама“ за потенцијален негов наследник, а едно од имињата беше ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Хенрих Мхитарјан се огласи на социјалните мрежи откако „топчиите“ соопштија дека Ерменецот ќе го пропушти финалето во Лига Европа и пресметката со Челси во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Хенрих Мхитарјан се огласи на социјалните мрежи откако „топчиите“ соопштија дека Ерменецот ќе го пропушти финалето во Лига Европа и пресметката со Челси во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Хенрих Мхитарјан вели дека боли тоа што нема да може да се појави во финалето од Лига Европа и да им помогне на соиграчите да стигнат до трофејот од ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Угледниот „Sky Sports“ вчера објави дека Матијас де Лихт одлучил да го напушти Ајакс и на крајот од сезоната да се пресели во Барселона. Де Лихт се наоѓа на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер не чекаше многу, па по официјалниот крај на сезоната за Манчестер Јунајтед веднаш се фати за работа и за составување на тимот за следната ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден во јавноста излегоа шпекулации дека Кристијано Роналдо од раководството на Јувентус побарал нов предводник на клубот да биде Жозе ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Младиот португалски фудбалер, Жоао Феликс оваа сезона е вистинска сензација во светот на фудбалот. Овој 19-годишен фудбалер го привлече интересот на многу ...
  сите 16 | | | веќе видена