Манчестер Јунајтед

  во

  Најтрофејниот клуб од Англија, Манчестер јунајтед попладнево го објави финансискиот извештај за второто тромесечје и во него откри дека отказот на Жозе Мурињо ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед обелодени дека отказот на Жозе Мурињо ги чинел 19,6 милиони фунти, оваа сума стоеше како „исклучителен трошок" во финансискиот извештај за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо можеби остана без работа и со нарушена репутација на тренер кој победува кога беше отпуштен од Манчестер јунајтед во декември, но барем добро ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Манчестер јунајтед има намера да го купи играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ за 57 милиони фунти, објавија англиските медиуми. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Лошата сезона за Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед стана уште полоша бидејќи Чилеанецот се повреди на бизарен начин на мечот против Пари Сент Жермен. Санчез ...
  сите 30 | | | веќе видена