Манчестер Јунајтед

  во

  Синоќа беше посебна вечер за Пол Погба, се врати на местото на старите успеси во дресот на Јувентус со кого освои се што можеше да се освои во Италија. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо предизвика големо внимание во Торино после натпреварот против Јувентус. „Специјалниот“ после победата на својот тим ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо имаше свое шоу по финишот на синоќешниот дуел со Јувентус кога ги провоцираше домашните фанови, а Португалецот не заборави и да ја пецне ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Португалецот има свое гледање на натпреварот во Торино. Вчерашните натпревари од Лигата на шампионите беа обележани со средбата помеѓу Јувентус и Манчестер ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и натаму останува топ тема за разговор по крајот на вчерашниот меч меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите, од едноставна ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Торино, 8. ноември 2018 (ИНПРЕС) –Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо постигна фантастичен гол против својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед, а со оглед на тоа што истиот го постигна во Торино, воопшто не се ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер од редовите на Манчестер Јунајтед, Фред ја истакна главната причина поради која потпишал за „Црвените Ѓаволи“. Фред потенцираше дека ...
  сите 58 | | | веќе видена