Манчестер Јунајтед

  во

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Парагвајскиот фудбалер Салвадор Кабањас бил на чекор од трансфер во Манчестер јунајтед, но бил ранет во глава. Тој бил еден од најдобрите напаѓачи во Јужна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не му верува доволно на Маркус Рашфорд и поради тоа англискиот репрезентативец добива мала минутажа на „Олд ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендата на Манчестер јунајтед, Гери Невил открива каков личен совет ќе му даде на Пол Погба доколку ја дели соблекувалната со Французинот, ќе му порача да ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Пол Погба ги разгоре страстите меѓу фановите на Манчестер Јунајтед поради изјавата со која ја остави вратата отворена за заминување од „Олд Трафорд“ во блиска ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец, Пол Погба во 2016 година на голема врата се врати во Манчестер Јунајтед и тоа по фантастичните настапи во дресот на Јувентус. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Парагвајскиот фудбалер Салвадор Кабањас бил блиску до преминување во Манчестер Јунајтед, но бил застрелан во глава. Кабањас бил еден од најдобрите напаѓачи во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Агентот на Пол Погба, Мино Рајола му ветил дека до крајот на сезоната по три години во Манчестер јунајтед ќе му обезбеди голем трансфер во еден од шпанските ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Сопственикот на Палермо, Маурицио Ѕампарини верува дека авантурата на Пауло Дибала во Јувентус ќе заврши за неколку месеци и Аргентинецот ќе направи трансфер ...
  сите 96 | | | веќе видена