Манчестер Јунајтед

  во

  Maнчестер Јунајтед изгледа се врати во врвот на англискиот фудбал. „Црвените ѓаволи“ шеста сезона во низа ќе останат без титулата шампион. Последната ја ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Американското семејство Глејзер, сопствениците на Манчестер јунајтед, ја одбиле понудата за откуп на 20-кратниот англиски шампион од страна на саудиски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ краток временски период од својата кариера помина во Манчестер Јунајтед и беше соиграч со Ромелу Лукаку кој и денес член на „црвените ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Англиските медиуми пренесуваат дека Андер Ерера е пред трансфер во Пари Сен Жермен. На Островот се пишува дека Ерера токму затоа ги одолговлекува преговорите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Изгледа дека Манчестер Јунајтед конечно тргна да ги решава своите дефанзивни проблеми. Долго тренерите на „Црвените ѓаволи“ беа во потрага по засилувања во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо со сигурност е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, а заедно со Меси веќе една декада го запоседна врвот на модерниот фудбал. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ кратко беа соиграчи во премиерлигашот Манчестер Јунајтед, но тој период бил сосема доволен Швеѓанецот да му одржи лекција на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  За разлика од сите негови претходници, Оле Гунар Солскјер одлучи да му даде огромна одговорност на Андер Ерера во средниот ред на Манчестер Јунајтед, а оваа ...
  сите 12 | | | веќе видена