Манчестер Јунајтед

  во

  Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра во неколку наврати жестоко распали по тимот на ПСЖ, а последното негово видео толку го навлече гневот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Најновата информација од Островот покажува дека славниот тренер кој се повлече од фудбалот во 2013 година се уште привлекува внимание на јавноста. Иконата на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во интервју за „Мирор“, Златан Ибрахимовиќ зборуваше и за тренерите со кои работел и го посочи тој кој му оставил најголем впечаток. Останато Ибрахимовиќ често ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Се уште привремениот тренер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер никако да крене глава од повредени играчи. Откако од репрезентативниот строј отпаднаа ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ и Жозе Мурињо имаа добар однос во периодот кога соработуваа во Интер и Манчестер Јунајтед, но тие не биле секогаш во најдобри односи. Мурињо ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Алексис Санчез се наоѓа во лоша форма од првиот ден кога стапна на „Олд Трафорд“ и се уште не може да се пронајде себеси во новата средина. Чилеанецот воопшто ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Парче од гума за џвакање од легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, од својот последен натпревар на Олд Трафорд против Вест Бромвич Албион ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо речиси четири месеци наместно тренер, работи како стручен аналитичар и коментатор на една телевизија. Поради слабите резултати, португалскиот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Раководството и стручниот штаб на Манчестер јунајтед подготвиле „црна листа“ од шестмина фудбалери на кои нема да сметаат во следната сезона. „Црвените ѓаволи“ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, ретко кога можеше да се види крај теренот без мастика во уста. Досетлив Англичанец од неговата ...
  сите 9 | | | веќе видена