Мајами

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат на претстојните претседателски избори, Џо Бајден, ја одржаа втората дебата во малку изменет ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс ја освои титулата во НБА лигата, а за тоа дефинитивно најзаслужен беше Леброн Џејмс. „Кралот“ уште еднаш се покажа како ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат на претстојните претседателски избори, Џо Бајден, ја одржаа втората дебата во малку изменет ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат Џо Бајден на претстојните избори во САД ги одбегнаа клучните прашања во обраќањето кон ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Телевизијата Ен-би-си ќе го пренесува настанот на Трамп од Мајами, а Еј-би-си настанот на Бајден од Филаделфија Претседателот на САД Доналд Трамп и ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс го совлада Мајами Хит и ја освои титулата во НБА лигата. Ова за клубот од „Стејплс Центарот“ беше прво славје по пауза од 10 ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс ја освои титулата во НБА лигата, а за тоа големи заслуги има Леброн Џејмс. Леброн заедно со Ентони Дејвис беа лидери на овој тим ...
  сите 103 | | | веќе видена