Мајами

  во

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни 10 натпревари. Лука Дончиќ одигра уште еден фантастичен натпревар и држеше час по кошарка во Њу Орлеанс и со нов ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, избегна сериозна повреда, покажаа во средата направените дополнителни тестови. Суперѕвездата на НБА го напушти ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Традиција е во САД да се играат НБА-натпревари за католички Божиќ, па и денес нема да биде исклучок. Празничната програма нуди пет интересни дуели, со тоа што ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Расел Вестбрук постигна 23 поени 11 скока и 10 асистенции на средбата со Минесота, но и тоа не беше доволно Оклахома сити да го избегне поразот. Резултати на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Актуелниот шампиони во НБА Лигата, Голден Стејт Вориорс во синоќешните дуели со 129:127 ги совладаа Лос Анџелес Клиперс, додека Чикаго Булс со пресврт во ...
  сите 63 | | | веќе видена