Мајами

  во

  Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец ...
  сите 118 | | | веќе видена

  По секој натпреварувачки ден редовно се прави Топ листа на најдобрите потези во НБА лигата, а овој пат најдобрата атракција, мајсторија ја има членот на Мајами ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бостон селтикс ноќеска го претрпе 16-тиот пораз сезонава откако загуби на гостувањето во Флорида против Мајами хит со 115:99. Нервозата кај играчите на Бостон ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Играчите на Сан Антонио и на Оклахома синоќа одиграа одличен натпревар, а Спарс стигнаа до победа по дури две продолженија. Ова беше 25-та победа за Спарс ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Сан Антонио спарс го доби исцрпувачкиот дуел со Оклахома сити тандер на продолженија со конечни 154:147. Центарот на спарси, Ламаркус Олдриџ одигра меч за ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Како игра Никола Јокиќ ќе биде навистина неправда ако не биде изгласан за „Ол-Стар“ натпреварот (19-ти февруари). Јокиќ блесна и против Клиперси, запиша нов ...
  сите 101 | | | веќе видена