Мајами

  во

  Актерката Кејти Холмс и актерот Џејми Фокс се заедно од 2013-та година. Долго време врската ја криеле од јавноста, бидејќи Кејт наводно не смеела да има момче ...
  | | веќе видена

  Жените во Азија трошат најмногу пари на брендирана облека, вели докторката Кристина Митреска (30), која е специјалист радиолог, магистер по здравствен и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Охридско лето“ во рамки на активностите што ги спроведува надвор од редовната фестивалска програма, организира голем солистички концерт на пијанистот Емануеле ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ и против Оклахома, повторно беше лидер на Далас во 17. сезонска победа. „Маверикс“ славеа со 105-103 во неизвесниот натпревар во кој Словенецот ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ и против Оклахома, повторно беше лидер на Далас во 17. сезонска победа. „Маверикс“ славеа со 105-103 во неизвесниот натпревар во кој Словенецот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Орландо меџик стигна до 16-тата победа сезонава благодарение на Еван Фурние. Орландо во последниот напад на мечот го совлада тимот на Детроит пистонс со ...
  сите 92 | | | веќе видена