Мајами

  во

  Денвер го задржа првото место на Западот откако утрово со 99-103 славеше на гостувањето кај Мајами, Никола Јокиќ забележа хет-трик и испиша нова исотрија во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Денвер изминатата ноќ славеше победа против Мајами од 99:103. Никола Јокиќ и овој пат беше предводник на Денвер со учинок од трипл-дабл 29 поени, 10 асистенции ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни осум натпревари. Никола Јокиќ изгледа незапирливо, а ниту најдобрите дефанзивци во светот не му можат ништо. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кога ќе влезе во ритам, Никола Јокиќ дефинитивно е незадржлив. Српскиот центар беше најзаслужен за победата на Денвер на гости кај Мајами од 103:99. За 40 ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ моментално е една од најголемите НБА-ѕвезди поради фантастичните партии „зад барата“, а додека вози автомобил, се релаксира со песни од македонски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ моментално е една од најголемите НБА-ѕвезди поради фантастичните партии „зад барата“, а додека вози автомобил, се релаксира со песни од македонски ...
  сите 6 | | | веќе видена