Мајами

  во

  Навивачите на Лејкерс ја прославија новата титула на улиците на Лос Анџелес, но на улиците набрзо прераснаа немири и хулигански испади. Еден детал се појави во ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Наместо претходно предвидената втора претседателска дебата во САД, кандидатите ќе имаат одделни настапи, кои ќе ги организираат и пренесуваат две конкурентски ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс беше еден од главните играчи на Лос Анџелес Лејкерс во освојување на титулата оваа сезона во НБА лигата. „Кралот“ е свесен дека овој успех во ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повеќе не може активно да го шири коронавирусот и може да настапи во градското собрание во Мајами на настанот во ...
  сите 203 | | | веќе видена

  На денот кога требаше да се оддржи втората претседателска дебата, предложена во виртуелен формат поради позитивниот коронавирус тест на Доналд Трамп, ...
  сите 76 | | | веќе видена

  На денот кога требаше да се оддржи втората претседателска дебата, предложена во виртуелен формат поради позитивниот коронавирус тест на Доналд Трамп, ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Финалето во НБА лигата заврши со триумф на екипата на Лос Анџелес Лејкерс која славеше над Мајами Хит во шест натпревари со 4-2. Ова за составот од Калифорнија ...
  сите 80 | | | веќе видена