Мајами

  во

  Еден маж е повреден при вооружен инцидент во трговски центар во Мајами, соопшти локалната полиција. Полицијата трага по тројца осомничени. Повредениот маж е ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Вториот ден во новата сезона во НБА лигата ни понуди голем број натпревари, од кои убедливо највозбудливо и најнеизвесно беше во Бруклин, каде домашниот тим ја ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа 11 натпревари во најсилната кошаркарска лига НБА. Далас пред своите навивачи беше подобар од Вашингтон со 108:100. До ...
  сите 98 | | | веќе видена