Мајами

  во

  Ако некој сака да ја менува редовно својата коса, тоа се девојките од семејството Кардашијан – Џенер. Овојпат постарата сестра си поигра со боите, па ја обои ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Човештвото до 2050. година ќе се бори со толку големи проблеми, а прогнозите се мрачни ако веднаш не почнеме да правиме стратегија како да опстанеме. Генетско ...
  сите 7 | | | веќе видена

   Откако успеа да симне килограми, ријалити ѕвездата на секој можен начин се обидува да го истакне тоа. Ким Кардашијан периодов вежбаше напорно и беше на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Се почесто и почесто сме сведоци дека големите НБА ѕвезди ги менуваат клубовите, односно преминуваат од една во друга средина се со цел што побрзо да дојда до ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Управата на шпанската фудбалска лига планира неколку првенствени натпревари да се одиграат во САД, освен големото дерби помеѓу Реал Мадрид и Барселона. Според ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Управата на шпанската фудбалска лига планира неколку првенствени натпревари да се одиграат во САД, освен големото дерби помеѓу Реал Мадрид и Барселона. Според ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На брод се заработуваат многу пари и се обиколува светот ама се работи и по 14 часа на ден. Прилепчанецот Бобан Ц. од Прилеп веќе подолго време работи на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќе од 300 медиуми од Соединетите Американски Држави покренаа кампања со која се спротивставуваат на нападите на претседателот Доналд Трамп и ја промовираат ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Ова е едно од многуте искуства за поминат одмор во Куба. Ова е островот каде што може да се пие рум во омилените места на Хемингвеј, мрзоволно да ги поминувате ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Папараците ја уловија Иги Азалеа како се забавува со пријателите во Мајами. 28-годишната австралиска раперка често објавува провокативни фотографии на ...
  сите 3 | | | веќе видена