Мајами

  во

  Четири дерби натпревари – четири пораз. Четири почетоци, четири мачни сезони. Три на крајот беа за шампионски тимови. Дали Леброн Џејмс може истото да го ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Лош финансиски менаџмент; затворање продавници и продавање недвижности наместо инвестирање во дигитализација; неспособност да се согледа потенцијалот на онлајн ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Тони Паркер ја потсети јавноста на добрите стари времиња со игрите во новиот дрес на Шарлот Хорнетс. Тој го предводеше тимот во победата против тимот на Мајами ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ЛА Лејкерс продолжува со игрите „топло-ладно“ на стартот на новата натпреварувачка сезона во НБА лигата, па така по поразото од Торонто, „езерџиите“ изминатава ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес, истакна дека натпревари од Ла Лига нема да се одржат во САД. Оваа идеја е промовирана од ...
  сите 2 | | | веќе видена