Мајами

  во

  Тимот на Лос Анџелес Лејкерс е новиот НБА шампион, тимот кој презема врвот во најсилниот шампионат на светот од страна на Торонто Репторс. „Езерџиите“ во ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го прекинаа еднодеценискиот пост и со победа во серијата против Мајами (4:2) стигнаа до својата рекордна 17. титула во НБА ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс по четврти пат е МВП на финалните натпревари. Сега го освои шампионскиот прстен со Лејкерс и потврди дека е еден од најголемите кошаркари во НБА ...
  сите 131 | | | веќе видена

  ЛА Лејкерс се шампиони во НБА лигата, стигнаа до 17. трофеј во клупската историја и го израмнија рекордот на Бостон. Во финалната серија Лејкерси беа подобри ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Коби Брајант беше во мислите на сите откако Лос Анџелес Лејкерс ја освои првата титула во НБА по десет години пауза. Сега предводен од Леброн Џејмс, Лејкерс го ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Орландо, 12 октомври 2020 (МИА) – По поразот во финалето од плејофот во НБА, Џими Батлер изјави дека ќе мора повторно да се обиде да ја освои титулата со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  По поразот во финалето од плејофот во НБА, Џими Батлер изјави дека ќе мора повторно да се обиде да ја освои титулата со Мајами затоа што, како што рече, им ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Легендарниот Леброн Џејмс беше предводник на тимот на Лос Анџелес Лејкерс кој стигна до својата 17. титула во историјата откако славеше против Мајами во ...
  сите 140 | | | веќе видена