Мајами

  во

  Порториканскиот актер Карлос Понс на Инстаграм сподели фотографија од една необична глетка додека шетал низ паркот во колумбија, тврди дека на патот му се ...
  | | веќе видена

  Наредниот викенд Манчестер Јунајдет игра против Лестер на отворањето на новата сезона од Премиер лигата, но ништо не е по мерка на Жозе Мурињо. Менаџерот на ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Научниците веруваат дека ја решиле мистеријата на Бермудскиот триаголник – и не станува збор за НЛО или за чудовишта, пишува Хафингтон пост Станува збор за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претставници од научната фела веруваат дека конечно ја решиле мистеријата на Бермудски триаголник, тврдејќи дека не станува збор за никаква вмешаност НЛО или ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Владата им додели државна помош на 100 домашни претпријатија преку Агенцијата за странски инвестиции според Законот за финансиска поддршка на инвестиции. Во ...
  | | веќе видена

  Продолжува делењето на државни пари на компании на функционери на власта и нивни блиски роднини. По скандалот со фондот за иновации, се отвора нов скандал со ...
  сите 3 | | | веќе видена