Мајами

  во

  Бостон ја доби мајсторката против Торонто со 92:87 и се пласира во финалето на истокот каде ќе игра против Мајами, Денвер го совлада ЛА Клиперс со 111:105 и ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Бостон ќе биде противникот на Мајами хи во конференциското финале на Истокот, по триумфот на Келтите во мајсторката против бранителот Торонто репторс со ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Гонзало Игуаин конечно се договори за спогодбен раскин на договорот со тимот од Торино. Искусниот напаѓач за раскинот на договорот ќе ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Додека Јувентус чека Луис Суарез да го раскине договорот со Барселона и да добие италијански пасош, тие разгледуваат и други опции за напаѓач, на радарот се ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Заврши авантурата на Гонзало Игуаин во Јувентус, „старта дама“ ќе му плати на Аргентинецот 4 милиони евра за да си оди и да потпише со Интер Мајами. Англија Во ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин е близу до напуштање на клубот, објави новинарот Николо Скира. Според изворот, торинскиот клуб е подготвен да му понуди ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин е близу до напуштање на клубот, објави новинарот Николо Скира. Според изворот, торинскиот клуб е подготвен да му понуди ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин е близу до напуштање на клубот, објави новинарот Николо Скира. Според изворот, торинскиот клуб е подготвен да му понуди ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион одбива да се предаде без борба и благодарение на Норман Пауел кој постигна седум поени во второто продолжение дојде до победа која им ...
  сите 95 | | | веќе видена