Литванија

  во

  Македонските екипи Академија Пандев, Шкупи и Македонија Ѓорче Петров ги дознаа своите потенцијални противници во квалификациите за Лига Европа пред утрешната ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Од УЕФА направија скратување на групите за ждрепката која треба да се одржи утре напладне, ниту еден наш претставник во второто по ранг европско клупско ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Северна Македонија ќе стане членка на НАТО, а денеска покажавме дека тоа го заслужуваме, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска по денешната показна ...
  сите 75 | | | веќе видена

  УЕФА ги објави потенцијалните противници за македонските екипи во Лига Европа, а според имињата на тимовите може да се заклучи дека не се премногу атрактивни ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Нашите претставници во квалификациите од Лига Европа ги дознаа своите можни противници во пресрет на ждрепката. Утре во Нион ќе се одржи ждрепката за првото ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонските екипи Академија Пандев, Шкупи и Македонија Ѓорче Петров ги дознаа своите потенцијални противници во квалификациите за Лига Европа пред утрешната ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонските екипи Академија Пандев, Шкупи и Македонија Ѓорче Петров ги дознаа своите потенцијални противници во квалификациите за Лига Европа пред утрешната ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Офанзивни операции на пешадиската баталјонска група на Армијата, заедно со припадниците на Националната гарда на Пенсилванија од САД, воздухоплови на Армијата, ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Македонскиот првак е носител во својата група откако од Европската куќа на фудбалот ги објавија групите пред утрешната ждрепка на која Тетовци и дефинитивно ќе ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Офанзивни операции на пешадиската баталјонска група на Армијата, заедно со припадниците на Националната гарда на Пенсилванија од САД, воздухоплови на Армијата, ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Академија Пандев, Шкупи и Македонија Ѓорче Петров ги дознаа своите потенцијални противници во квалификациите за Лига Европа пред утрешната ждрепка во Нион. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Академија Пандев, Шкупи и Македонија Ѓорче Петров ги дознаа своите потенцијални противници во квалификациите за Лига Европа пред утрешната ждрепка во Нион. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  2.700 војница од Македонија, САД, Албанија, Бугарија, Црна Гора и Литванија се дел од воената вежба „Одлучен удар“ на НАТО која се одржува на воениот полигон ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Тетовска Шкендија утре од 14:30 часот ќе го дознае противникот за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Шкендија е носител во првата група пред ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Тетовска Шкендија утре од 14:30 часот ќе го дознае противникот за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.Шкендија е носител во првата група пред ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Претседателот на државата и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски се обрати на присутните на денешната најголема воена вежба во историјата ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Тетовска Шкендија утре од 14:30 часот ќе го дознае противникот за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Шкендија е носител во првата група пред ...
  сите 27 | | | веќе видена