Литванија

  во

  Македонската минимална плата изнесува 200 евра и како таква е една од најниските во регионот и пошироко. По направената анализа на сите земји кои гравитираат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Гран Канарија одигра одлично прво полувреме против Жалгирис, сосема доволно за победа од 73:66 во последниот меч за 2018 година во Евролигата. Домаќините ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Досега најголемата меѓународна воена вежба во Македонија, „Одлучен удар“, ќе се одржи во јуни и јули на Армискиот полигон „Криволак“ и во Центарот за обука ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ  со 145 гласови го освои вредното признание, со 13 гласови помалку втор во изборот е најдобриот светски фудбалер Лула ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во истражувањето вклучени се и петте земји кандидатки за членство во ЕУ. Највисок процент на одобрување на членство во Унијата има во Албанија, каде дури 93 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
  сите 11 | | | веќе видена