Литванија

  во

  Летонија, Литванија и Естонија му забраниле влез во земјата на белорускиот лидер Александар Лукашенко и на други 29 белоруски официјални лица. „Врз основа на ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Белоруските власти ги укинале акредитациите на новинарите од неколку странски медиуми пред новите големи протести на опозицијата, кои ги оспоруваат резултатите ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Портпаролот на белоруското Министерство за надворешни работи, Анатолиј Глаз изјави дека одлуката е донесена врз основа на препораката на Меѓуресорската ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Белоруските власти ги одзеле акредитациите на неколку новинари од странски медиуми, вклучително и на „Франс прес“, пред најавените нови големи демонстрации на ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Белоруските власти ги одзеле акредитациите на неколку новинари од странски медиуми, вклучително и на „Франс прес“, пред најавените нови големи демонстрации на ...
  сите 116 | | | веќе видена

  П ретседателот на Белорусија, Александар Лукашенко се закани со реципрочни мерки како одговор на воведувањето санкции против таа земја поради резултатите од ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко се закани со реципрочни мерки како одговор на воведувањето санкции против таа земја поради резултатите од ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко се закани со реципрочни мерки како одговор на воведувањето санкции против таа земја поради резултатите од ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Полска денеска соопшти дека испратила протестна нота до белорускиот амбасадор поради „неосновани обвиненија”, откако белоруските медиуми објавија дека ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг истакна денеска дека Минск се обидува да го инструментализира наводното јакнење на силите на Северноатлантската ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На повик од белоруската опозиција граѓаните ја започнале процедурата за отповикување на пратениците во долниот дом на парламентот од 20 изборни единици во ...
  сите 176 | | | веќе видена