Литванија

    во

    Олимпијакос оствари убедлив триумф против Химки во првиот меѓусебен дуел во новата сезона во Евролигата, грчкиот тим победи со 87-66, во Москва. Химки поведе ...
    сите 33 | | | веќе видена

    Србија ја победи Црна Гора со 2:0 во Подгорица во најинтересниот меч од третото коло во Лигата на нации на УЕФА зголемувајќи си ги шансите за пласман на Евро ...
    сите 43 | | | веќе видена