Литванија

  во

  Американскиот заменик државен секретар Стивен Бигун вели дека Вашингтон и неговите европски партнери ќе продолжат да вршат притисок врз белоруските власти за ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Десетици лица кои биле уапсени за време на протестите поради изборните резултати во Белорусија исчезнаа и им се губи траг. Европската унија не смее да ги ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Десетици лица кои биле уапсени за време на протестите поради изборните резултати во Белорусија исчезнаа и им се губи траг. Европската унија не смее да ги ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Десетици лица уапсени за време на протестите за изборните резултати во Белорусија исчезнаа и им се губат трагите. Европската унија не смее да ги заборави, рече ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Интервентната полиција уапси најмалку дваесет соработници на локални и руски медиуми, соопштија репортерите на агенцијата Франс Прес. Лукашенко (66), кој е на ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Ждрепката за третото квалификациско коло за место во групната фаза од Лига Европа ќе се одржи денеска со почеток во 13 часот, во пресрет на истата, ви ги ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонија остана со тројца претставници во европските натпреварувања, и тоа сите во квалификациите за пласман во Лигата на Европа. Силекс, Шкендија и Ренова ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Белоруското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека на еквивалентен начин ќе одговори на санкциите воведени од трите балтички држави врз ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Белоруската лидерка Светлана Тихановскаја планира да лобира за поддршка од Советот за безбедност на Обединетите нации и Советот на Европа за мирна транзиција ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Литванија, Естонија и Летонија го ставија денеска белорускиот претседател Александар Лукашенко, како и 29 високи функционери од земјата на црна листа за ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Белоруското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека на еквивалентен начин ќе одговори на санкциите воведени од трите балтички држави врз ...
  сите 107 | | | веќе видена