Литванија

  во

  Ако ве мачи варењето, само една чашка од овој пијалок може да ви го реши проблемот. Џинот, луѓето или го сакаат или не можат ниту да го помирисаат. Ако покрај ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тбилиси, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Од денеска почнуваат битките на ЕХФ-шампионатот во Грузија во кадетска конкуренција каде Македонија ќе тргне во поход по ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одираа 34 натпревари од третото квалификациско коло од Лигата на Европа, во кој имаше неколку изненадувања. Силниот Зенит Санкт Петербург беше ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одираа 34 натпревари од третото квалификациско коло од Лигата на Европа, во кој имаше неколку изненадувања. Силниот Зенит Санкт Петербург беше ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Силниот Зенит Санкт Петербург беше декласиран со 4:0 на гостувањето во Белорусија кај Динамо Минск, а со истиот резултат беше поразен холандски Феенорд во ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Македонските интернационалци со своите клубови во првите натпревари од третото квалификациско коло, а најблиску до плеј-офот се наоѓа Даниел Аврамовски. Тој го ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Естонија во средата го повика генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, да го истражи вчерашното случајното лансирање на ракета воздух-воздух. Естонската ...
  сите 4 | | | веќе видена