Литванија

  во

  Европската Комисија денеска објави за прв пат извештај со кој се надева дека ќе може да го регулира феноменот на таканаречените златни визи во земјите на ЕУ и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Колку е атрактивно и економски оправдано да се живее во една земја меѓу другото показател е и цената на становите за домување. Последната светска анализа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Римас Куртинаитис е нов тренер на евролигашот Химки. Литванската легенда на клупата на клубот од московскиот регион доаѓа како наследник на Јоргос Барцокас. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешен ден 18 јануари 2019 1535.- Шпанскиот освојувач Франциско Пизаро ја основал Лима, главен град на Перу. 654.- Водачот на запорошките козаци Хетман ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Соединетите држави повторно предупредија дека би можеле да воведат санкции за германските компании коишто ја продолжуваат соработката со Русија на градењетон ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Соединетите држави повторно предупредија дека би можеле да воведат санкции за германските компании коишто ја продолжуваат соработката со Русија на градењетон ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Највисоките просечни плати во земјите на ЕУ се во Данска и Луксембург, според истражувањето на познатиот експерт и гуру Рејнис Фишер, кој често објавува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Највисоки просечни плати во државите од Европсакта унија имаат работниците во Данска и Луксембург, додека најниска е во Бугарија. Ова се резултатите од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најголеми просечни плати во државите на ЕУ имаат работниците во Данска и Луксембург, додека најниска е платата во Бугарија. Ова се резултатите од истражувањето ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најголемите просечни плати во државите на Европската унија ги имаат работниците на Данска и Луксембург додека најниска е платата во соседна Бугарија. Ова се ...
  сите 11 | | | веќе видена