Литванија

  во

  Европската унија се обидува да ја зголеми својата издржливост на кибер напади и група земји-членки предводени од Холандија денеска побара санкции против кибер ...
  сите 21 | | | веќе видена

  " alt=Италија, конечно, успеа да победи во еден конкурентен меч во 2018 година, откако дефанзивецот на Фиорентина, Кристијано Бираги постигна гол во 92. минута ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со голот на Бираги во судиското надополнување, Италија славеше на гостувањето во Хорзов, со овој пораз, Полска е првиот тим кој падна ранг подоло во Лигата на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Средбата меѓу Полска и Италија заврши во корист на избраниците на Роберто Манчини, со гол пред самиот крај на натпреварот. Во рамките од третото коло во група ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Италија, конечно, успеа да победи во еден конкурентен меч во 2018 година, откако дефанзивецот на Фиорентина, Кристијано Бираги постигна гол во 92. минута во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Со резултат на Македонија од 0,51 на глобално ниво во најновиот индекс за човечки капитал, нашата држава е рангирана најниско меѓу развиените земји, според ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со резултат од 0,79 Словенија се рангира на 13-то место на глобално ниво во најновиот индекс за човечки капитал, што е највисок резултат за европска земја во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со резултат од 0,79 Словенија се рангира на 13-то место на глобално ниво во најновиот индекс за човечки капитал, што е највисок резултат за европска земја во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со резултат од 0,79 Словенија се рангира на 13-то место на глобално ниво во најновиот индекс за човечки капитал, што е највисок резултат за европска земја во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Србија пропушти капитална шанса да го осигура првото место во групата 4 од Лига Ц во Лигата на нации на УЕФА, откако играше цело полувреме со играч повеќе, а ...
  сите 10 | | | веќе видена