Литванија

  во

  Односите на Турција со Русија не се алтернатива за односите на Републиката со Европска унија или со САД, изјави денеска шефот на турската дипломатија Мевљут ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Односите на Турција со Русија не се алтернатива за односите на Републиката со Европска унија или со САД, изјави денеска шефот на турската дипломатија Мевљут ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Односите на Турција со Русија не се алтернатива за односите на Републиката со Европска унија или со САД, изјави денеска шефот на турската дипломатија Мевљут ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Евреите и понатаму сè во опасност иако од Холокаустот поминаа повеќе децении. За време на 4 дневната посета ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ова беше добра шанса како за старите, така и за новите играчи на КМФ Велес да се воиграат пред претстојните натпревари од прелиминарната рунда од Лигата на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од него најмногу пиво се извезе во Косово, додека, изнанадувачки,  најмногу се увезе од Романија. Во Европската Унија во 2017 година се произведени над 41 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонија минатата година произведе 705 илјади хектолитри пиво, наведува Државниот завод за статистика. Од него најмногу пиво се извезе во Косово, додека, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонија минатата година произведе 705 илјади хектолитри пиво, наведува Државниот завод за статистика. Од него најмногу пиво се извезе во Косово, додека, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  ОЛЕГ ШЧЕРБАК, АМБАСАДОР НА РУСКА ФЕДЕРАЦИЈА За перспективите на руско-македонската соработка, очекувањата од својот наследник, за Македонија помеѓу Западот и ...
  сите 16 | | | веќе видена