Литванија

  во

  Михал Весолек, талентираниот аматер од Полска, беше прогласен за добитник на Grand Prize и добитник на наградата “Најдобар во категоријата”, за категоријата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Литванците наскоро ќе плаќаат високи казни ако полицијата ги затече дека користат мобилен додека преминуваат улица. Новиот закон е донесен за да се намали ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Браќата на НБА ѕвездата, Лонзо Бол, Лианџело и Ламело Бол, иако беа најавувани како идни НБА кошаркари, кариерата ја продолжија во Европа. Тие минатата сезона ...
  | | веќе видена

  Браќата на НБА ѕвездата, Лонзо Бол, Лианџело и Ламело Бол, иако беа најавувани како идни НБА кошаркари, кариерата ја продолжија во Европа. Тие минатата сезона ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Браќата на НБА ѕвездата, Лонзо Бол, Лианџело и Ламело Бол, иако беа најавувани како идни НБА кошаркари, кариерата ја продолжија во Европа. Тие минатата сезона ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската православна црква денес го одбележува споменот на Светиот великомаченик Евстатиј Плакида Голем римски војсководец од времето на царевите Тит и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Силна експлозија се случи денеска на еден траект на Балтичкото Море, по што избувнал пожар. Како што јавува РТ, на траектот се наоѓаат околу 335 патници и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со песните „Тајно моја“ од Тоше Проески и „Man’s World“, Омар Џафероски ќе ја претставува Македонија на интернационалниот фестивал „Каунас талент“ во Каунас, ...
  сите 7 | | | веќе видена