Литванија

  во

  Челниците на 29-те земји членки на НАТО ќе се соберат во вторник и среда на состанокот на врвот во Лондон, каде што ќе се одбележи 70-годишнината од основањето ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Во Лондон денеска почнува дводневен самит на НАТО со цел да се покаже единството и силата на Алијансата, која ја слави својата 70-годишнина од основањето. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Новата Европска комисија, со која претседава Урсула фон дер Лаејн, денеска го започна својот мандатот.По најдолгите преговори за составот на Комисијата, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Зимата е на врата, се ближат новогодишните празници, период кога многумина сакаат да патуваат во некоја друга европска земја. Се надеваме дека добро сте ...
  сите 13 | | | веќе видена

  50 лица загинаа, а над 2000 лица се повредени во катастрофалниот земјотрес кој во вторникот ја стресе Албанија. Во Тирана оштетени се 1465 објекти, а во Драч ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Познатата лондонска фирма „Заха Хадид архитектс“ доби прва награда од 28.000 евра и сега ќе работи со локалната фирма „Есплан“ за дизајнирање на терминалот за ...
  | | веќе видена

  Буџетот на НАТО е неопходен за покривање трошоците на Алијансата.И порано американскиот лист СНН соопштил дека администрацијата на Доналд Трамп одлучила да ја ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Податоците на Бирото за интелектуална сопственост на Европска Унија покажуваат дека веб корисниците во ЕУ сѐ помалку посетуваат пиратски содржини на интернет. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Податоците на Бирото за интелектуална сопственост на Европска Унија покажуваат дека веб корисниците во ЕУ сѐ помалку посетуваат пиратски содржини на интернет. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше на Финтек-форумот 17 + 1 на високо ниво во Вилнус, кој го организираа Банката на ...
  сите 20 | | | веќе видена