Литванија

  во

  Европското здружение на лезбијки и гејови (ИЛГА), пред изборите за Европскиот парламент, ги објави податоците за правата на оваа популација. Јазот меѓу нивните ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Познати се првите 10 финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија, која се одржува во Тел Авив, Израел. Од 17 земји кои настапија синоќа, во финалето се ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Европското здружение на лезбијки и гејови (ИЛГА), пред изборите за Европскиот парламент, ги објави податоците за правата на оваа популација. Јазот меѓу нивните ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Околу 8,9 милиони луѓе во Европската унија биле вработени на работа од Информациски и комуникациски технологии (ITC) во 2018-та година. Мажите биле доминантни ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Премиерот на Литванија Саулиус Сквернелис, кој на на вчерашните претседателски избори доживеа пораз, објави дека ќе поднесе оставка во јули. Според првичните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Европа може да се најдат некаде околу 8,9 милиони програмери, според последната статистика од 2018 година. И пред неколку години, па и ден денеска, мажите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кандидатите Ингрида Симоните и Гитанас Наузеда ќе продолжат во вториот круг од претседателските избори на 26-ти мај, додека премиерот Саулиус Сквернелис го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кандидатите Ингрида Симоните и Гитанас Наузеда ќе продолжат во вториот круг од претседателските избори на 26 мај, додека премиерот Саулиус Сквернелис го призна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во вториот круг од претседателските избори во Литванија одржани вчера, според првичните резултати, влегуваат економистот Гитанас Науседа и поранешната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Речиси половина од 28-те земји-членки на ЕУ (ЕУ) веќе ги остварија или се близу до остварување на целите за обновлива енергија до 2020 година. Но, и покрај ...
  | | веќе видена

  Премиерот на Литванија Саулиус Сквернелис, кој на на вчерашните претседателски избори доживеа пораз, објави дека ќе поднесе оставка во јули.Според првичните ...
  сите 9 | | | веќе видена