Литванија

    во

    Доналд Трамп, претседателот на САД, се состана во април со лидерите на Естонија, Летонија и Литванија и ги обвини дека се одговорни за војните во Југославија, ...
    сите 243 | | | веќе видена

    Будуќност го претрпе и шестиот пораз во Евролигата, а вечерва во Подгорица Жалгирис ги освои бодовите. Третата четвртина го одлучи мечот од шестото коло, а го ...
    сите 13 | | | веќе видена