СЕ НАМАЛИ ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕУ Цените на храната и услугите и натаму во пораст

Годишната стапка на инфлација во Еврозоната во март годинава изнесуваше 2,4%, што претставува намалување за 0,2 процентни поени во однос на претходниот месец, ...
| | веќе видена | слични

Во петокот, на 26 април, Словенечкото државно претпријатие за управување со автопатишта (ДАРС) упати необична јавна апел до словенечкото Министерство за јавна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Последните податоци на Евростат, статистичката служба на Европската унија, откриваат дека дефицитот на јавните финансии во еврозоната ...
| | веќе видена | слични

Во 2022 година, целокупното задоволство од животот во Европската унија беше во просек 7,1, на скала од 0 (воопшто не сум задоволен) до 10 (целосно задоволен). ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малта, Кипар и соседна Бугарија се трите земји членки на Европската унија кои во текот на 2021 година имале најголем уддел во обезбедувањето ИКТ услуги. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новото истражување на „Еуростат“ објавено по повод Светскиот ден на книгата и авторското право, покажува дека бројот на граѓани на ЕУ кои купуваат печатени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 278 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 85 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 112 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ НАМАЛИ ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕУ Цените на храната и услугите и натаму во пораст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: