Кипар

  во

  Експертите со кои се консултира нашиот весник пронаоѓаат мноштво сличности помеѓу спогодбата од Преспа и други меѓудржавни договори, како на пример Договорот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со жрепката, која вчера се одржа во Музејот на уметностите во Тел Авив, беше одлучено дека оваа година македонскиот претставник Тамара Тодевска ќе настапи во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при неговото вечерашно гостување на МТВ рече дека стои цврсто на својот став дека етничките заедници во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ЕК Јирки Катајнен денеска изјави дека би била „глупава работа“ ЕУ да направи отстапки кон Британија, кои би го ставиле Брисел во неповолна ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ЕК Јирки Катајнен денеска изјави дека би била „глупава работа“ ЕУ да направи отстапки кон Британија, кои би го ставиле Брисел во неповолна ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ЕК Јирки Катајнен денеска изјави дека би била „глупава работа“ ЕУ да направи отстапки кон Британија, кои би го ставиле Брисел во неповолна ...
  сите 86 | | | веќе видена

  На денешното судење за предметот „Маѓар телеком”, кој го презеде СЈО, обвинителката Лиле Стефанова прифати да сведочи Михалис Кефалојанис, кого обвинителство ...
  | | веќе видена