Кипар

  во

  Билатералните односи, економската соработка и косовското прашање беа главни теми на денешната средба на претседателите на Кина и Србија, Си Џинпинг и Алексндар ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Билатералните односи, економската соработка и косовското прашање беа главни теми на денешната средба на претседателите на Кина и Србија, Си Џинпинг и Алексндар ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Билатералните односи, економската соработка и косовското прашање беа главни теми на денешната средба на претседателите на Кина и Србија, Си Џинпинг и Алексндар ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Билатералните односи, економската соработка и косовското прашање беа главни теми на денешната средба на претседателите на Кина и Србија, Си Џинпинг и Алексндар ...
  сите 53 | | | веќе видена

  На денешното судско рочиште за случајот „Маѓар телеком“ на СЈО, адвокатите на одбраната уште еднаш побараа експремиерот Владо Бучковски да сведочи во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Еден хрватски град на Јадранот оваа година е поскап од Мајорка. Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на ...
  | | веќе видена

  На денешното рочиште за предметот „Маџар Телеком“, обвинителката Лиле Стефанова од СЈО побара дополнително да провери дали може поранешиот премиер Владо ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На денешното судско рочиште за случајот „Маѓар телеком“ на СЈО, адвокатите на одбраната уште еднаш побараа експремиерот Владо Бучковски да сведочи во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На денешен ден 24 април 2019 1533.- Роден е холандскиот државник Вилхелм I „Молчеливиот“ од Оранж (познат како Вилијем Орански) кој од 1579 година бил прв ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американскиот сенатор-демократ Боб Менендез, не ја отфрлил можноста САД да го префрлат оружјето од турската база Инџирлик во Грција ако односите со Анкара се ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Островот-држава е новата рута преку која мигрантите претежно од Блискиот исток и централна Азија се обидуваат да пристигнат до западот на Европа. Кипарските ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Островот-држава е новата рута преку која мигрантите претежно од Блискиот исток и централна Азија се обидуваат да пристигнат до западот на Европа. Кипарските ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Односите меѓу Грција и САД, кои никогаш не биле посилни, се многу важни, а во последно време се продлабочени и станаа поважни и за двете земји, изјави ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На денешен ден 23 април 2019 – Денеска е Светски ден на книгата и авторското право 1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир, англиски поет и еден од ...
  сите 5 | | | веќе видена