Кипар

  во

  Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 декември. Денеска е Св. Спиридон Чудотворец. Свети Спиридон живеел во четвртиот век на островот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 декември. Денеска е Св. Спиридон Чудотворец. Свети Спиридон живеел во четвртиот век на островот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 декември.Денеска е Св. Спиридон Чудотворец.Свети Спиридон живеел во четвртиот век на островот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“, каде што за незаконско прегласување во Струмица на локалните избори во 2013 година се обвинети половина од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  | | веќе видена | слични

  Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух ...
  | | веќе видена | слични

  Љубиша Кировски и Маја Шутевска – Кировска, овој вторник, на 25 декември, во Македонска филхармонија, онака како и што доликува на врвни музички уметници, со ...
  сите 7 | | | веќе видена