Кипар

  во

  Американскиот амбасадор Џес Бејли до крајот на годинава си заминува од функцијата во Македонија, а на негово место доаѓа досегашниот заменик амбасадор од Атина ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Нејзината миграциска политика не беше прифатлива за сите, исто како и политиката на штедење, критикувана од економски кризните земји. Повлекувањето на Меркел ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По речиси 4 години како амбасадор во Македонија американскиот амбасадор Џес Бејли до крајот на годинава, најверојатно до почетокот на декември, ќе ја напушти ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во Истанбул го отвори најголемиот аеродром на светот, во присуство на повеќе од 50 високи функционери од целиот свет, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Пејачката Дара Бубамара беше гостинка во емисијата „АMG Show" каде откри колку пари заработила за една вечер на приватна забава на Кипар.Огнен Амиџиќ познат по ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пејачката Дара Бубамара беше гостинка во емисијата „АMG Show“ каде откри колку пари заработила за една вечер на приватна забава на Кипар. Огнен Амиџиќ познат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Податоците на Заводот за статистика на Европската Унија, Еуростат, покажуваат дека сезонски прилагодената стапка на невработеност во септември во еврозоната ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Податоците на Заводот за статистика на Европската унија, Еуростат, покажуваат дека сезонски прилагодената стапка на невработеност во септември во еврозоната ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Податоците на Заводот за статистика на Европската Унија, Еуростат, покажуваат дека сезонски прилагодената стапка на невработеност во септември во еврозоната ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Од новоотворениот аеродром во Истанбул, најголем во светот, денеска полета првиот авион кон турскиот главен град Анкара. Авионот на „Туркиш ерлајнс“ TK2124 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во Република Македонија три четвртини од смртните случаи се должат на незаразните болести. Најздравата храна не би требало да биде надвор од досегот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Република Македонија три четвртини од смртните случаи се должат на незаразните болести. Најздравата храна не би требало да биде надвор од досегот на ...
  сите 4 | | | веќе видена