Кипар

  во

  Република Северна Македонија е земја што нема билатерални спорови и е во процес на пристапување во НАТО. За нас тоа претставува голем успех и сега сме ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска оствари средба со извршниот директор на Светска банка, Кун Дејвидсе кој ја ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Европската Унија од 2021 година ќе воведе визи за американските државјани кои патуваат во 26-те земји на Шенген зоната, соопшти денес Си-Ен-Ен. Се истакнува ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На амерканските државјани од 2021 година ќе им треба виза за да патуваат во земјите од Шенгенската зона, соопштено е денеска од Европската унија. Врз основа на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Турција спроведува досега невидена поморска вежба на три мориња, најголема во својата историја. Ова е воедно и прв пат воздухопловните и копнените сили на ...
  | | веќе видена

  Меѓународната Контакт група, поддржана од ЕУ, ќе се состане на крајот на март заради наоѓање мировно решение околу борбата за власт во Венецуела. Но, шансите ...
  сите 143 | | | веќе видена