Кипар

  во

  Грчките воени службеници испратиле закани за Турција со порака нејзините сили да не се обидуваат да се истоварат на било кој остров во Егејското море. Грчкиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху вчера потврди дека неговата земја, заедно со Грција и Кипар на почетокот од идната година ќе потпишат договор за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху вчера потврди дека неговата земја, заедно со Грција и Кипар на почетокот од идната година ќе потпишат договор за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Израел вели дека Вашингтон целосно ги поддржува плановите за нафтовод кој ќе го транспортира источниот медитерански гас во Европа, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Виното спријателува, тоа не знае за поделби, вака изјавија за МИА љубителите на божествената течност, кои неодамна ги сретнавме на вински саем во Солун. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос од Брисел испрати порака до Турција да го почитува меѓународното право. – Во грчко-турските односи, одново ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос од Брисел испрати порака до Турција да го почитува меѓународното право.– Во грчко-турските односи, одново ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос од Брисел испрати порака до Турција да го почитува меѓународното право. – Во грчко-турските односи, одново ...
  сите 39 | | | веќе видена

  За време на владеењето на Јосип Броз Тито, но и во годините после неговата смрт во 1980-та година, десетина улици и плоштади во градовите на поранешна ...
  сите 16 | | | веќе видена