Катар

  во

  Проширено Светско првенство во фудбал со 48 репрезентации во 2022 година ќе обезбеди финансиска добивка до 400 милиони долари, се нагласува во интерна ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ако Мундијалот во 2022 година сепак биде проширен до 48 репрезентации, Оман и Кувајт, исто така, ќе мора да прифатат натпревари од Светското првенство заедно ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ако Мундијалот во 2022 година сепак биде проширен до 48 репрезентации, Оман и Кувајт, исто така, ќе мора да прифатат натпревари од Светското првенство заедно ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Не беше доволно тоа што со изборот се направи вистински скандал, што ќе се игра сред сезона, ќе се прават и промени…На што сето тоа ќе наликува можеме само да ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Бившиот прв човек на ФИФА, Сеп Блатер, повторно обвинувачки го впери прстот во Никола Саркози и Мишел Платини како одговорни за интервенција Катар да биде ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Една земја и натаму најмногу се истакнува како најголемиот светски увозник на оружје, а веројатно лесно ви е да погодите за која земја станува збор. Обемот на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бившиот прв човек на ФИФА, Сеп Блатер, повторно обвинувачки го впери прстот во Никола Саркози и Мишел Платини како одговорни за интервенција Катар да биде ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Британскиот медиум „Сандеј Тајмс“ и дел од азиските медиуми објавија вест дека Катар потрошил неверојатни 880 милиони долари како некој начин на мито за да ја ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Светската фудбалска организација е повторно во голем скандал, откако арапските медиуми дојдоа до неверојатен податок, дека Катар преку разни тајни канали ...
  сите 40 | | | веќе видена