Катар

  во

  Катар ја добил својата прва метро линија, три и пол години пред Светското фудбалско првенство во 2022-ра година. "Не верував дека во својот живот ќе видам ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Откако пред повеќе од осум години изби народно востание на Блискиот Исток, т.н. Арапската пролет - тој регион претрпе огромни промени. Во многу случаи, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Кога Силициумската долина би била посебна држава, сигурно би била на самиот врв на листата со најбогати земји во светот. Како дом на голем број милијардери и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пари Сен Жермен на триумфален начин ја заврши одбраната на титулата во француското првенство и ја продолжи доминацијата. Во корист на „светците“, работите се ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Израел и Газа постигнаа согласност за прекин на ракетните напади во услови на напнатост, пренесуваат светските медиуми. Палестински функционери велат дека е ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Фудбалерите на старо-новиот француски фудбалски шампион Пари Сен Жермен одиграа на домашен терен само 1:1 против Ница во 35-то првенствено коло. Гостите ...
  сите 73 | | | веќе видена